Jajka nadziewane czosnkiem niedźwiedzim

Dzień dobry!

Nauczona wcześniejszymi doświadczeniami na środowy Targ Pietruszkowy wybrałam się dużo wcześniej, aby zaczekać na jego otwarcie już na miejscu, pod drzwiami. Kiedy tak czekałam i obserwowałam jak wystawcy wnoszą swoje produkty, zauważyłam Pana z wielkim bukietem czosnku niedźwiedziego. Od razu wiedziałam, że to właśnie tam powinnam się udać w pierwszej kolejności :-).

W ten oto sposób w naszej kuchni stoi w wazonie piękny bukiet czosnku, który przez najbliższe dni będę wykorzystywać do różnych dań. Dzisiaj pierwsza propozycja - jajka nadziewane pastą z czosnkiem niedźwiedzim. Cudownie zielony kolor, pyszny smak, idealna na dobry początek dnia.

Ze wszystkich składników można również przygotować pastę, białka zblendować razem z pozostałymi składnikami i posmarować nią chleb.

Przepisy z czosnkiem niedźwiedzim


Jajka nadziewane czosnkiem niedźwiedzim


Składniki:
  • 6 jajek ugotowanych na twardo
  • ok. 5 dużych liści czosnku niedźwiedziego
  • 1 łyżka majonezu
  • 4 (lub więcej) łyżek twarożku
  • sól, pieprz

Wykonanie:

Jajka obieramy i przekrawamy na połówki, delikatnie wyciągamy żółtko i wrzucamy je do naczynia do blendowania. Czosnek myjemy i drobno siekamy, dodajemy do żółtek razem z majonezem, twarożkiem i przyprawami. Blendujemy na jednolitą masę, powinna być gęsta i zwarta. Nakładamy ją do szprycy i wypełniamy nią otwory po żółtkach. Aby danie było jeszcze bardziej wiosenne, możemy je wzbogacić stokrotkami (oczywiście zerwanymi z dala od dróg).

Przepisy z czosnkiem niedźwiedzim
Smacznego!