E. Flumeri, G. Giacometti - Miłość jest jak toskański deser

Dzień dobry! 

Dzisiaj wedle mojej obietnicy, nowa recenzja książki, akurat idealnie tydzień po pierwszej recenzji. O "Apetycie" Philipa Kazana przeczytacie tutaj. 

"Miłość jest jak toskański deser" autorstwa Elisabetty Flumeri i Gabrielli Giacometti to typowa kobieca lektura, można by rzec, że romansidło z wątkiem kulinarnym w tle.

Elisabetta Flumeri i Gabriella GiacomettiGłówną bohaterkę Margheritę poznajemy w dość ciężkim dla niej okresie. Zwolnienie z pracy, wypowiedzenie umowy najmu mieszkania, zdrada męża - czy może być jeszcze gorzej?!

Jedyną stałą rzeczą, która jej pozostała to gotowanie. Margherita postanawia zmienić coś w swoim życiu i powraca do rodzinnej miejscowości położonej w malowniczej Toskanii. To tam nauczyła się gotować, kiedy pomagała swojej mamie prowadzić restaurację. To tam właśnie poznała swojego męża i wyjechała z nim do Rzymu pozostawiając swoją rodzinę i przyjaciół.

Nasza bohaterka wraca do miasteczka, które niestety bardzo się zmieniło. Wraca do ojca, który ma tajemnicze problemy, do najlepszego przyjaciela, który się w niej podkochuje, do zamkniętych drzwi restauracji  swojej mamy U Eriki. Poznaje też "tego złego", lekko czarny charakter, który jak to w życiu bywa, zawraca jej w głowie. Znajduje też nową pracę, ale czy będzie z niej zadowolona?

Czy Margherita wybaczy mężowi i wróci z nim do Rzymu? Czy znajdzie nową miłość? Otworzy na nowo restaurację swojej mamy? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce :-).

Książkę czytało mi się bardzo miło i dość szybko, napisana jest przystępnym i przyjemnym językiem, a mnóstwo opisów przygotowywania różnych pysznych dań sprawia, że ślinka cieknie.

Oczywiście i o tym pomyślały autorki książki - na końcu znajdziecie książkę kucharską, z  21 przepisami które pojawiły się w trakcie lektury. Kaczka w glazurze, krem pomarańczowy, roladki z bakłażana i ośmiornicy i wiele wiele innych. Może dlatego książkę się tak szybko czyta, aby móc szybko pobiec do kuchni? :-)

Polecam jako lekką lekturę na letnie popołudnia.

Wkrótce też pojawi się kolejna powieść obu autorek - polski tytuł to "Kocham Capri", wątek oczywiście pozostanie ten sam - kulinarno-miłosny.

Elisabetta Flumeri i Gabriella Giacometti

Elisabetta Flumeri i Gabriella Giacometti – Miłość jest jak toskański deser
tłum. Agata Kowalczyk
Wydawnictwo Amber
Warszawa 2014
Ilość stron: 320

Pozdrawiam!

PS: Na zdjęciu znajduje się spaghetti z pesto siciliana, wkrótce przepis :-).