Zaproszenie na Małopolski Festiwal Smaku!

Dzień dobry!

Dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Was na rozpoczynający się w niedzielę Małopolski Festiwal Smaku!Tegoroczną jubileuszową podróż kulinarną rozpoczniemy w Wieliczce.

Władzę w stolicy polskiej soli przejmą wyborne tradycyjne wędliny z pobliskich Podstolic i podkrakowskich Liszek. Nie zabraknie wyrobów, których bazę stanowi wyjątkowa sól wielicka. 

Poza tym będzie można spotkać znanych z programu MasterChef Maćka Koźlakowskiego i Mikołaja Reya. Jak również zobaczyć liczne warsztaty kulinarne i pokazy gotowania.

Będzie pysznie, więc nie może Was tam zabraknąć!

Smaki Małopolski zawitają też do Wadowic, kojarzonych z rozsławioną kilka lat temu kremówką. Warto wiedzieć, że w tych okolicach świetnie smakują też okrągłe, drożdżowe przysmaki - bugle zembrzyckie. 

Również Oświęcim wypełnią aromaty produktów regionalnych i tradycyjnych. Wśród nich prym wiedzie królewska ryba - karp zatorski. 

Na trasie smakowitej podróży znalazł się także Tarnów. W jego okolicach dojrzewają najsmaczniejsze śliwki. Suszone owoce to słodka niespodzianka w składzie niezliczonej ilości tradycyjnych dań. Tutejsza kuchnia obfituje w zioła i chrzan, nadające daniom intensywny smak. 

Z Tarnowa przeniesiemy się do Miechowa. To właśnie tutaj dojrzewa kapusta charsznicka – podstawa regionalnych potraw. 

Kolejny będzie Nowy Targ. Letnią porą warto nieco się ochłodzić, co z pewnością ułatwią pyszne lody nowotarskie. Czy ktoś zatrzymał się na Podhalu i nie spróbował tutejszych serów? Lubiany oscypek i miękka bryndza podhalańska to jedynie początek obszernego menu serowych smakołyków. 

Na koniec Małopolski Festiwal Smaku zawita do Starego Sącza, którego okolice słyną z soczystych owoców (doskonałe jabłka!) i wyśmienitych miodów.

Pełna kulinarnych atrakcji podróż zakończy się miesiąc później na krakowskim Kazimierzu. Koniec sierpnia to kulminacja smakowitych atrakcji! To tutaj 23 i 24 sierpnia odbędzie się Wielki Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Wtedy też poznamy najlepszych producentów jubileuszowej edycji.

Program 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku:

8 czerwca – Wieliczka, Trakt Solny
15 czerwca – Wadowice, Rynek
22 czerwca – Oświęcim, Rynek
29 czerwca – Tarnów, Rynek
6 lipca - Miechów, Rynek
13 lipca – Nowy Targ, Rynek
20 lipca – Stary Sącz, Rynek
23-24 sierpnia – Kraków, plac Wolnica (wielki finał)