Sorbet z wina

Dzień dobry!

Pogoda nas w końcu rozpieszcza, jest gorąco, słońce mocno grzeje, więc to idealna pora na lody! Przed nami długi weekend, pewnie pojawią się u Was goście czy to na obiedzie czy na grillu, może zaserwujecie im lody na deser? :-) Do przygotowania lodów postanowiłam wykorzystać różowe wino musujące, ale możecie wykorzystać dowolne inne czy to białe czy czerwone. W zależności od rodzaju wina wyregulujcie ilość cukru, przy słodkim i półsłodkim 200 g będzie odpowiednie, jednak przy bardziej wytrawnym może być go za mało.

Lody z wina

Sorbet z wina


Składniki:
  • 500 ml dowolnego wina (ja użyłam różowego musującego, z powodzeniem można wykorzystać całą butelkę)
  • 200 g cukru
  • 200 ml wody

Wykonanie:

Z cukru i wody gotujemy syrop, aż połowa wody odparuje. Jeśli chcemy uzyskać bezalkoholowy sorbet, wino dodajemy do syropu i kilka minut gotujemy aż alkohol odparuje. Jeśli ma zostać z alkoholem, to wystarczy wystudzić syrop i dodać do niego wino. Gotowy syrop z winem wstawiamy do lodówki, na kilka godzin aby się dobrze schłodził. Misę do lodów wstawiamy na kilka godzin do zamrażarki.

Włączamy maszynę do lodów i wlewamy do niej nasz płyn na sorbet. Lody kręcimy ok. 20 minut, a następnie przekładamy do pojemnika i domrażamy ok. 3 godziny. Dzięki maszynce do lodów lody będą napowietrzone, gładkie, bez grudek.

Jeśli nie masz maszynki - w czasie mrożenia masy miksuj ją co 30 minut, aż sorbet nabierze odpowiedniej, zmrożonej konsystencji.

Lody z wina

Smacznego!