Festiwal Placów Targowych Krakowa Krakowskim targiem - zaproszenie

Witajcie!

Chciałabym Was serdecznie zaprosić na kulinarną imprezę jutro, w sobotę w Krakowie na Placu Nowym.
Będziemy tam my i kilku innych blogerów kulinarnych i uwaga uwaga! będzie można spróbować małopolskich smakołyków wykonanych przez nas na miejscu :-).
Czy trzeba Was bardziej przekonywać? :-).

Poniżej informacja prasowa na temat wydarzenia oraz plan imprezy :-).


Aktywnie i ze smakiem, a przy tym również w „handlowo-kupieckiej” konwencji na kazimierskim Plac Nowy w Krakowie odbędzie się „Festiwal placów targowych Krakowa „Krakowskim Targiem” w sobotę od 15.30 do 19.00.


Na gości czekają degustacje, możliwość skosztowania a także zakupienia wyjątkowych produktów regionalnych i wyrobów rzemieślniczych.


Krakowskie place targowe: z tradycjami większymi niż markety i dyskonty- bo zaopatrywały się na nich już nasze prababki, przyjazne – bo zawsze można pogadać o życiu i pogodzie z zaprzyjaźnionym sprzedawcą; zdrowe – bo nie dość, że oferują świeże produkty, to zakupy na nich są zawsze okazją do spaceru na świeżym powietrzu.
I to właśnie na świeżym powietrzu odbędzie się festiwal Krakowskim Targiem. W sobotnie popołudnie, od godziny 15:30,na Placu Nowym prezentować się będą kupcy z sześciu targowisk położonych w centrum Krakowa: Starego i Nowego Kleparza, Rynku Dębnickiego oraz placów: pod Halą Targową, na Stawach oraz oczywiście – Nowego. Jednak ci, którzy spodziewają się w ramach prezentacji zwykłych wystaw czy prelekcji, będą zaskoczeni. W placach będzie można… zasmakować.Program imprezy obejmuje bowiem przede wszystkim degustacje prowadzone przez kupców i restauratorów czy pokazy gotowania na żywo w wykonaniu krakowskich blogerów kulinarnych oraz uczestników czołowych telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej. Będzie też element współzawodnictwa i rywalizacji: kulinarny pojedynek pomiędzy drużyną kupców a blogerów. Mimo różnorodności smakowitych atrakcji, publiczność festiwalu nie musi się obawiać ryzyka nadmiaru kalorii. Będzie je można bowiem spalić biorąc aktywny udział w przygotowaniu niezwykłego lodowego deseru. Aktywny udział to w tym przypadku dosłownie fizyczna, ruchowa aktywność, która zapewni rozgrzewkę nawet w przypadku chłodnej, jesiennej aury.


„Krakowskim targiem”Festiwal placów targowych Krakowa

12 października 2013

Plan Imprezy:


Gra miejska na krakowskich targowiskach – godz. 10.00 – 15.00

zgłoszenia: www.grymiejskie.krakow.pl

- Festiwal „Krakowskim targiem”, Plac Nowy, start godz. 15.30 – 19:00 (godziny mogą ulec zmianie)