Pierniczki nadziewane powidłami

Dzień dobry!

Obiecałam Wam jeszcze kilka przepisów świątecznych, aby były już gotowe na przyszły rok, tak więc dzisiaj prezentuję kolejny przepis. Jak pamiętacie w tym roku przygotowywałam staropolski piernik dojrzewający. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym ciasta piernikowego nie przetestowała do zrobienia małych pierniczków jak również rewelacyjnych pierniczków nadziewanych!

Pierniczki alpejskie

Są mięciutkie, delikatne, z pysznym nadzieniem z powideł śliwkowych! Jak je przygotować?

Pierniczki nadziewane


Składniki:

Wykonanie:

Ciasto wałkujemy na grubość ok. 2 mm. Następnie dzielimy je na paski odpowiadające wielkości naszej foremki - długość dowolna, jednak szerokość odrobinę większa niż foremka. Na pasku w niewielkich odległościach od siebie nakładamy odrobinę konfitury, a następnie delikatnie przykrywamy pustym paskiem ciasta. Jeśli macie obawy czy ciasto się sklei, lekko je posmarujcie wilgotnym pędzelkiem lub białkiem jajka. Następnie wycinamy ciasteczka, tak aby nadzienie było na jego środku. Z pozostałym ciastem postępujemy identycznie. 

Pierniczki alpejskie

Gotowe pierniczki pieczemy w 180 st. ok. 10 minut, muszą być ładnie wyrośnięte. Następnie studzimy je na kratce, a kiedy będą już zimne lukrujemy je lukrem z cukru pudru i soku z cytryny. Ewentualnie można użyć lukru królewskiego lub polewy czekoladowej.

Pierniczki alpejskie

Smacznego!